Tähtajaline hoius on üks riskivabamaid lisaraha teenimise võimalusi. Sinu poolt paigutatud raha säilib üldjuhul saja protsendi ulatuses ning teenib intressi. Sinu tulu sõltub hoiustatud summa suurusest, hoiustamise ajast ning intressimäärast. Pangahoiusel on suuremat rahasummat kasulikum hoida kui arvelduskontol, sest teenitav intress on mitu korda suurem.

Tähtajaline hoius on kindel võimalus panna olemasolev raha kindlaks ajaperioodiks intresse teenima. Tähtajalise hoiuse puhul hoiustad pangas oma raha kuni kindlaksmääratud tähtajani. Selle eest saadavad intressid on tagatud vaid lepingust kinnipidamisel. Raha väljavõtmisega enne kindlaksmääratud tähtaega kaasneb üldjuhul intressidest sootuks ilma jäämine.

Tähtajaliste hoiuste intressimäär jääb keskmiselt 5% lähedale, erinevatel aegadel on intressimäär olnud Eestis ka üle 12%. Erinevad pangad pakuvad lisaks sellele ka boonusintresse, mida on võimalik teenida näiteks vormistades hoiust internetis või soovitades hoiustamist ka tuttavatele. Tähtajaliste hoiuste intresse makstakse välja kas hoiuperioodi lõpus, iga-aastaselt või igakuiselt.

Tähtajaline hoius sobib hoiustamiseks inimestele, kes ei soovi investeerimisel võtta riske. Tähtajalise hoiuse intress on tagatud panga poolt ning selleks on loodud hoiuste tagatisfond. Eesti pankade poolt pakutavate hoiustega ei kaasne teenustasusid ja lepingu sõlmimine on tasuta. Seega on tähtajalise hoiuse puhul võimatu raha kaotada.

Kui mujal maailmas makstakse üldjuhul pikema tähtajaga hoiustel ka kõrgem intressimäär, siis Eestis makstakse hetkel kõrgeimat intressi 1- aastase tähtajaga hoiuste puhul. Eesti pangad pakuvad tähtajalisi hoiuseid nii kroonides, eurodes, kui ka dollarites. Paljudele pankadele meeldib klientidele pakkuda automaatselt pikenevaid hoiuselepinguid.

Enne hoiustamist

•  mõtle läbi tähtajalise hoiuse plussid ja miinused

•  tutvu erinevate pankade poolt pakutavate intressimääradega siin

•  tutvu välja valitud panga lepingu tingimustega

•  uuri, kas leping on automaatselt pikenev

Vaata ka tähtajaliste hoiuste intressid

Euribor
kuupäev vormis kuu-päev-aasta
REKLAAM
Laenukalkulaator
Summa:
EUR
Periood:
kuud
Intress:
%
Kuumakse:
EUR
Vajad abi? Küsi meilt!